Kamiony

Valatrans - pohled z druhé strany

Po dvou letech a deseti měsících od mé nemilé zkušenosti s firmou Valatrans mne oslovil dlouholetý a zároveň současný zaměstnanec ValaTrans - TruckerPedro, který ma na celou věc také vlastní názor.
Poslali jsme si pár emailů, ve kterých dokázal své názory nejen vyjádřit, ale i zdůvodnit.
Mne pak napadlo, že by bylo dobré je zde v nezměněné podobě uveřejnit, aby bylo možné mít o něco větší perspektivu.Pedro 13. 11. 2006 (10:22)

Vytaj chlope, abych pravdu řekl stránky pekné a ještě jedna věc, nejak si na tebe nemůžu vzpomenout, koukám na tvé fota a články kde jsi a s čím jezdil a pravda trošku mě ta Líza od Valatransu a článek s ní souvysející překvapil... Ne že by něco proti tobě to nikdá... rád bych o tom pokecal

JIP reaguje: 13. 11. 2006 (11:44)

Jsem rád, že se mé stránky líbí:) Snažím se.B)
Že si na mě nevzpomínáš, tomu se nedivím. Podle jména si Tě také nepamatuji a je asi těžké si pamatovat všechny řidiče, kteří firmou prošli (zvlášť když tam ani moc dlouho nepobyli).
Nemyslím, že to tehdy bylo osobní. Řidičů bylo poměrně dost...
Pokecat někdy můžeme. Máš ICQ nebo lépe Skype?


2006/11/13, TruckerPedro:

No já už tu u Valatransu dělám 5 let. V té době o které píše v té době jsem asi přecházel s pozice řidiče do kanceláře. No Skype nemám ani ICQ. V práci to nejde a doma na to nemám čas tak to nemám. Jináš já už teď nejezdím a dělám dispečera... Nastupoval jsem ještě v době kdy bylo sídlo dole ve Vsetíně a bylo 15 kamionů. Kurňa teď už jich je 70 ale docela si dost řidiče pamatuju i ty kteří tu ani moc dlouho ať už z jakéhokoliv důvodu nezůstali.


2006/11/13, JIP:

No pro mě byl u Vás ten týden zadara taky docela poučný. Hned jsem věděl jakou první radu dám každému, kdo bude chtít jezdit a zkusit to pod nějakou firmou: Ať nesouhlasí se zkouškou zadarmo:)
Pořád přijímáte nové řidiče s nízkou praxí takhle? I ten mladý kluk si potřebuje koupit alespoň jídlo. Nevím proč by měl být problém dát mu alespoň diety (nebo jejich část), když už má v tachografu kolečko se svým jménem a firmě dává svůj výkon...

No a párkrát jsem potkal řidiče Valatransu venku na nakládkách a při povídání během čekání mi taky nepřisli příliš spokojení...

Rád slyším, že se nějaké firmě daří, nerad ovšem vidím, že o jejich zaměstnancích se to říci nedá... Ale vím, že se už i u nás se situace mění k lepšímu. Staří s ježděním pomalu končí a mladí jsou raději jezdit ven, když to jde.

Mohu se prosím zeptat jak jsi vlastně narazil na moje stránky?


2006/11/13, TruckerPedro:

Já už jednou narazil na odkaz co jsi psal o firmě. No a pak jak ti psala Gella a že dala odkaz na tvé stránky na webové stránky o Trakerech. No máme na četu místnost trakeři a trakerky v koníčkách a zájmech na seznamu. Já su tam jeden z SS. A o tvé zkoužce zadarmo. Podívej já tu jezdil nejakej pátek. První jízdu jsem jel také zdarma a přesně tu trasu jak ty s tou Liazkou. Věděl jsem to dopředu a souhlasil jsem s tím neměl jsem problém a to jsem 3 roky už jezdil zahraničí. Tímto způsobem se prověřují řidiči jestli vlastně to co povídají je vůbec pravda. Ty dva dny se dali přežít. A pak už záleželo jaké reference na mě podal ten řidič který se mnou jel a který mě měl prověřit. Bohužel jsem sám poznal jak někeří a není jich málo toho nakecají až se hory zelenají. Pokud to jde udělám s řidičem skušební jízdu po okolí vsetína a pak jede už za normálních podmínek sám. Nebo jede krátkou točku s někým druhým. Pokud je to řidič s dobrým doporučením nedělá se ani to ani to a jede zrovna sám. Takových rádoby řidičů znám spoustu. A pak ti po první točce dovezou auto orvané jak jetel... kdby to bylo občac prosím... ale je to bohužel pravidlem. Takových hrrr co si myslí že 40 tun ukočírovat je pohodička takových je. Není problém sehnat řidiče, je problém sehnat dobrého řidiče těch je opravdu dost málo. A pak eště sem nepotkal na parkovištích a nakládkách šoféři kteří by si na firmu aj nezanadávali. Málokdy mluví nědo o tom co je dobré, spíš si každý pamatuje jen to špatné a pak mi šoféři sme někdy až moc ukecaní a moc zveličujem..


2006/11/13, JIP:

No bodejď by tady dobří řidiči byli, když dostali lepší nabídku a jsou venku;) Nezbývá než dobré řidiče motivovat tak, aby neodcházeli:) Samozřejmě, že jsem pak za dobu své praxe měl tu "čest" potkat velké spousty řidičů, kteří byli spíše na "chytré" řeči, ale většinou jde takového člověka poznat docela snadno...
Já jsem si nevymýšlel s ničím jsem se nechvástal, z auta jsem měl patřičný respekt a chtěl jsem se učit a dostat možnost postupně svoje schopnosti dokázat, ale dopadlo to jak to dopadlo a já měl z celé věci takový dojem, jak jsem na svém webu napsal. To se stane. V Evropě a kór tady na Valašsku měl vždycky chleba pěkně tvrdou kůrčičku... S odstupem času jsem, ale z Valatrans určitě měl lepší zkušenost než s jednou nejmenovanou spolupracující firmou z ValMezu a to už jsem jezdit uměl (I když jak je zakořeněno v lidech říkat mladým: "To nebudeš umět nikdy.." No tak jinak - Jakž takž věděl co a jak). V LV Trans jsem, ale nenašel "spokojeného řidiče" ani mezi staršími...
"Spokojený řidič" by měl jezdit zásadně v AETRU, být ohodnocen odpovídajícím způsobem a mít "dobrý vztah" s firmou (jednání s ním, servis soupravy...osobní volno). I v Čechách je možné takové potkat;)
Už jsem si Tě našel: TruckerPedro:) Jo a na firmě o mých stránkách někdo další ví?


2006/11/13, TruckerPedro:

Ukazoval jsem ten článek už před rokem a teď znovu našemu řediteli dopravy. Nikde nemáš napsané jméno ale jen jsem mu ukázal co a jak se jedná s lidmi a co si o nás myslí. Můj osobní názor je že ten náš ředitel romzumí spoustě věcí na dost velké úrovni ale "vycítit" a poznat dobrého řidiče moc neumí. Nikdy nejezdil. Já už měl kolikrát před sebou spoustu lidí a nejak se povedlo typnout jetli to půjde nebo ne... Stačilo prohodit pár slov. No ne že by to tu bylo jako to nejlepší co existuje. Ale podmínky které dostáváš při nástupu jsou dodrženy, termín výplaty také. Pokud nejsi jak se říká potfora tak i ten kolektiv je tu celkem dobrý. O něčem svědčí i to že přikupovat nové auta je jedna věc a mít na ně řidiče věc druhá. Naštěstí nejsme ve stavu jak nekeré firmy v okolí že jim ze 100 kamionů 20 stojí a šoféři tam maj i dvě auta a jen skáčou a lítaj. Nejsme také firma které "ti mladí" vyklopí náklad v zatáčce tak často tu na Vsetíně že jak jedou okolo už se lekáš kdy jim to pivo zase vyletí v zatáčce s návěsu ven.


2006/11/13, JIP:

Máš docela sympatické názory. A pohled na věc z jiného úhlu. Co bys řekl na to, kdybych tuhle naši "e-mail konverzaci" hodil na web s odkazem u odstavce firmy Valatrans - něco jako "Pohled z druhé strany"? Tvé jméno by jsme tam mohli uvést v nezměněné podobě nebo třeba nahradit Tvým nickem. Hmm? Nebyl bys proti?


2006/11/19, JIP:

Tak co?


2006/11/20, TruckerPedro:

jj soráček.... měl sem toho opravdu moc a nejak sem ti zapoměl odpovědět. Dej tam kdyžtak můj nic. Celou moji adresu kdyžtak na požádání nebo odkaz na cet. Zatím zdar a ať se daří...


JIP

[VÍTEJTE ZDE]

[INFO do začátků]

[PRAXE ze života]

[DALŠÍ články]

[Truck VIDEA]

[TRUCK odkazy]

[Truck FÓRUM]


Ikona

Ikona webu

Credits

Mapa webu

JIP © 2011